piątek, 29 sierpnia 2014

ZAMIENNIKI CUKRU

  O białym cukrze mówi się “biała śmierć” i faktycznie zasługuje on na tę nazwę. Traktowanie go jako pożywienie to nadmiar wyobraźni, ponieważ jest to związek chemiczny raczej bardzo trudny do przepracowania, strawienia przez nasz organizm. Ludzie nie są przystosowani do zjadania dużych ilości cukru w jakiejkolwiek jego postaci: brązowej, białej, glukozy, fruktozy, laktozy, maltozy, syropu kukurydzianego, dekstrozy, sacharozy, miodu, słodu jęczmiennego, syropu ryżowego i klonowego. Cukier jest zarazem mocno kuszący, działa jak uzależniający narkotyk, który zwabi nawet najbardziej odporną osobę w swoje słodkie objęcia.

 ZACHĘCAM DO STOSOWANIA ZAMIENNIKA CUKRU W ODRÓŻNIENIU OD BIAŁEGO CUKRU NIE MAJĄCEGO NIC WSPÓLNEGO Z SUBSTANCJĄ SŁODZĄCĄ.

http://www.samozdrowie.ec24h.pl/cukry/

 


ZAŻYWAJ: cukier palmowy,  stewia, syropy słodowe (klonowy, daktylowy, z agawy) , KSYLITOL

cukier palmowy-Cukier palmowy jest jednym z wielu naturalnie uzyskiwanych słodzików. Jednak w przeciwieństwie do swojej konkurencji, dzięki kilku kluczowym cechom, staje się coraz modniejszy wśród orędowników zdrowego odżywiania, a także zyskuje sobie coraz większą rzeszę fanów wśród zwykłych konsumentów. Cukier ten jest uzyskiwany z żywicy palmy kokosowej (nie jest to jednak ten sam gatunek, z którego produkuje się olej palmowy).

stewia -Stewia, jak większość słodzików zresztą, dostępna jest jako proszek (puder), tabletki i płyn. Można także zakupić ususzone liście i samemu gotować je dla słodkiego wywaru. Wszystkie warianty są niewiarygodnie słodkie! Jedna łyżeczka stewii ma moc słodzenia równą szklance cukru. Nie zawiera przy tym żadnych kalorii.

syropy słodowe - Doskonały zamiast cukru i innych słodzików. Niezastąpiony do deserów, wypieków, muesli i innych potraw.
Syrop słodowy – to zagęszczony wodny wyciąg otrzymany z rozdrobnionego słodu, czylipodkiełkowanych ziaren zbóż. Ziarna poddaje się nawilżeniu i kiełkuje przez 5 – 6 dni, tak aby nastąpił rozkład skrobi do dekstryn i dwucukrów. Następnie przerywa się kiełkowanie, wysusza słód i oddziela korzonki, które wyrosły w tym czasie z ziaren. W ostatnim etapie rozdrobniony słód miesza się z wodą w kadziach zacierowych w temperaturze 55 – 65°C. Uzyskany w ten sposób syrop słodowy zawiera maltozę, rozpuszczalne związki białkowe, mineralne, enzymy itp. Dodany do ciasta wzbogaca ja w cukry fermentujące, przez co zwiększa jego zdolność do wytwarzania gazów. Syrop słodowy zwiększa także ilość związków białkowych i mineralnych w pieczywie oraz korzystnie wpływa na jego aromat i smak.

ksylitol- Ksylitol jest naturalną substancją, którą można również znaleźć w owocach i jarzynach włóknistych, w różnych drzewach liściastych oraz kolbach kukurydzy, na przykład w brzozie. Jest on substancją naturalną. Produkt pośredni, który pojawia się w procesie przemiany glukozy w organizmach ludzi oraz zwierząt, a także wielu roślin i mikroorganizmów. Ksylitol jest w naturalny sposób wytwarzany w naszych organizmach. Każdy z nas wytwarza go dziennie w procesie normalnego metabolizmu w ilości ok. 15 gramów. Mimo, iż ksylitol wygląda i smakuje tak samo jak cukier, na tym kończy się jego podobieństwo do pozostałych substancji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczę na to, że podobał wam się post zamieszczony powyżej. Pamiętajcie w komentarzach możecie przesyłać opinie, pytania na @ i nowe sugestie na kolejny post.